EnGarde DeLuxe vesta pro skryté nošení
Již brzy od svého uvedení na trh se vesta EnGarde DeLuxe stala naším nejpopulárnějším a současně nejprodávanějším produktem. Ochrana nositele je zabezpečena – na rozdíl od mnoha konkurentů v rozsahu 360°. EnGarde DeLuxe vesta pro skryté nošení je určená především pro zákazníky požadující nekompromisní ochranu a současně nenápadnost při nošení. Je ideální volbou pro příslušníky policie, kontraktory, osobní strážce a všeobecně bezpečnostní personál (bankovní ochrana, vyhazovači a podobně). Je to technologicky pokrokový výrobek, využívající vláken DYNEEMA® k zabezpečení maximální ochrany.

EnGarde DeLuxe carrier  (potah vesty) je opatřen v přední i zadní části zevnitř všité kapsy určené pro vložení balistických panelů. Jejich vložení zabezpečí rychlý a bezproblémový upgrade na vyšší stupeň balistické ochrany (hard armor). Následně tyhle vesty určené pro skryté nošení zabezpečí svému nositeli stejný stupeň ochrany jako těžké taktické balistické vesty používané armádními nebo speciálními policejními útvary, přičemž i v této podobě svému nositeli umožňují skryté nošení.   
Vesta má hmotnost pouhých 1,9 kg bez kompromisů v oblasti ochrany nositele. Přední, zadní a boční části plní NIJ normu IIIA.

Na balistické prvky vesty EnGarde DeLuxe poskytujeme záruku 10 let.

Zásilka EnGarde DeLuxe se skládá z balistického paketu a dvou vnějších obalů (jeden bílý / jeden černý).

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT nebo ENGARDEIIIA-PRO
Materiál povlečení: Cotton twill
NIJ ochranná třída: II+ nebo IIIA+  
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):         1.5 kg / 3.3 lbs pro NIJ Level II+
   1.95 kg / 4.3 lbs pro NIJ Level IIIA+
Barevné provedení: Bílé, černé
Doplňky:                  TitanSkin™ Anti-Stab panely (doplňková ochrana proti probodnutí chladnými zbraněmi, ENGARTEX™ Soft Trauma panely (panel minimalizující trauma měkkých tkání po zásahu projektilem)
EnGarde DeLuxe

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 


 

EnGarde Dual Use vesta na skryté nosenie Nedávno vylepšená EnGarde Dual Use vesta je nejlepším řešením pro zaměstnance policie a bezpečnostní personál, kteří příležitostně vyžadují zvýšenou, přesto nenápadní ochranu před hrozbou zásahu vysokorychlostními projektily, např. z útočních pušek a jiných dlouhých zbraní.

Vesta je velice flexibilní, chrání hrudník, záda a boční části trupu na úrovni NIJ třídy IIIA. Na přední a zadní části vesty se nachází 2 přídavní kapsy umožňující zasunutí dvou balistických panelů o rozměrech 10” x 12”, tedy o rozměrech 25,4 x 30,48 cm. Tyto panely zvyšují třídu ochrany této vesty na stupeň NIJ III, při zásahu zabraňují vzniku trauma šoku a zvyšují schopnost uživatele po zásahu opětovat palbu.

Hmotnost samotné vesty dosahuje jen 1,95 kg a 4,5 kg po vložení přídavných panelů balistické ochrany. Toto provedení dává uživateli možnost výběru měkké ohybné vesty při běžném užívání nebo těžké vesty odolávající i zásahům vysokorychlostních střel z dlouhých zbraní. Unikátnost této vesty spočívá v ekonomické výhodnosti (místo dvou vest postačuje jediná + přídavné panely) stejně jako skrytém provedení při vysokém stupni balistické ochrany.

V nabídce rovněž figuruje verze ochranní třídě NIJ IV, hmotnost které s balistickými panely dosahuje 7,5 kg.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) nebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Cotton twill
NIJ ochranná třída: II+ nebo IIIA+        
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                 1.5 kg / 3.3 lbs pro NIJ Level II+
  1.95 kg / 4.3 lbs pro NIJ Level IIIA+
  4.5 kg / 10 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ Level III
   7.5 kg / 16.5 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ Level IV
Barevné provedení: Námořnická modrá
Doplňky:                                                                 TitanSkin™ Anti-Stab panely (přídavná ochrana před chladnými zbraněmi, ENGARTEX™ Soft Trauma panely (panel minimalizující trauma měkkých tkání po zásahu projektilem)
EnGarde Dual Use

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 


 

EnGarde Patrol vesta
EnGarde Patrol vesta je nejlepším řešením pro zaměstnance policie a bezpečnostní personál, kteří příležitostně vyžadují zvýšenou, přesto nenápadní ochranu před hrozbou zásahu vysokorychlostními projektily, např. z útočních pušek a jiných dlouhých zbraní.

Vesta je velice flexibilní, chrání hrudník, záda a boční části trupu na úrovni NIJ třídy IIIA. Na přední a zadní části vesty se nachází 2 vnější kapsy umožňující zasunutí dvou balistických panelů o rozměrech 10” x 12”, tedy o rozměrech 25,4 x 30,48 cm. Tyto panely zvyšují třídu ochrany této vesty na stupeň NIJ III, při zásahu zabraňují vzniku trauma šoku a zvyšují schopnost uživatele po zásahu opětovat palbu.

Hmotnost samotné vesty dosahuje jen 1,95 kg a 4,5 kg po vložení přídavných panelů balistické ochrany NIJ III. Toto provedení dává uživateli možnost výběru měkké ohybné vesty při běžném užívání nebo těžké vesty odolávající i zásahům vysokorychlostních střel z dlouhých zbraní. Unikátnost této vesty spočívá v ekonomické výhodnosti (místo dvou vest postačuje jediná + přídavné panely) stejně jako skrytém provedení při vysokém stupni balistické ochrany.

Hlavním rozdílem odlišujícím vestu Patrol od vesty Dual Use spočívá v provedení přídavných kapes, které jsou umístněny na vnější straně vesty a umožňují rychlou instalaci i odnětí panelů v NIJ třídách III nebo IV. Vylepšený byl i snímatelný upínací systém SMART™, který je v této podobě robustnější a nabízí větší rozsah nastavení. Vnitřní plochy vesty EnGarde Patrol je opatřen síťovanou tkaninou  AirFlow™, minimalizující pocení a usnadňující lepší ventilaci. Výsledkem je ještě vylepšený komfort při nošení. Materiál carrieru je odolnější Heavy Duty Poly Duck. EnGarde Patrol je možné objednat i s balistickým paketem  ENGARDEII-ULTRALIGHT  v třídě odolnosti NIJ II+. V tomto případě hmotnost vesty dosahuje jen 1,5 kg.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) nebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do těžkých podmínek)
NIJ ochranná třída: II+, IIIA+, III nebo IV     
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                      1.5 kg / 3.3 lbs pre NIJ Level II+
   1.95 kg / 4.3 lbs pre NIJ Level IIIA+
   4.5 kg / 10 lbs se dvěma balistickými panely v NIJ Level III
   7.5 kg / 16.5 lbs se dvěma balistickými panely v NIJ Level IV
Barevné provedení: Námornícka modrá
Doplňky:                  Snímatelná ochrana krku, rozkroku a ramen.
EnGarde Patrol

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 


 

EnGarde Leopard vesta
Vesta EnGarde Leopard je produktem evolučního tlaku působícího v procesu vývoje taktických balistických vest s vysokým stupněm ochrany určených k řešení incidentů s vysokým stupněm ohrožení. Tato ochranná vesta primárně určená pro speciální útvary, plně zohledňuje zkušenosti a poznatky, často vykoupené krví, získané během bojových operací v asymetrických konfliktech Blízkého východu. V souladu s těmihle poznatky je povrch vesty pokrytý MOLLE systémem, který zabezpečuje stabilní platformu k variabilnímu upevnění různých doplňků, kupříkladu pouzder na zásobníky, granáty, vysílačku, baterku, holster či hydrovaku. Tyto mohou být rozmístněné po celé vestě dle individuálních preferencí každého uživatele. Doplňky mohou být libovolně přidávané i odnímané podle měnících se podmínek a nároků jednotlivých misí. Přidáním MOLLE systému na povrch balistické vesty došlo k sloučení dvou vest – balistické a taktické, přičemž nositel profituje z úspory hmotnosti a zlepšeni pohyblivosti i komfortu. Vesta je v zadní části vybavená robustným úchytem – takzvaným drag handle, umožňujícím v případě nutnosti jeho pomocí odtáhnout raněného bojovníka z oblasti bezprostředního ohrožení do bezpečí.  

Vnější kapsy určené k vložení balistických panelů třídy odolnosti NIJ III nebo NIJ IV umožňují rychlý a bezproblémový přístup.

Carrier má v horní části vnějších kapes suché zipsy umožňující připnutí příplatkových identifikačních symbolů, znaků nebo nápisů. Vesta EnGarde Leopard umožňuje připnutí balistické ochrany slabin, krku a ramen.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO
Materiál povlečení: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do těžkých podmínek)
NIJ ochranná třída: IIIA+, III nebo IV          
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                  3 kg / 6.6 lbs jen vesta
   5.5 kg / 12.1 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ III
   8.6 kg / 19 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ IV
Barevné provedení: Námořnická modrá (za příplatek barva na přání)
Doplňky:                  Odnímatelná ochrana krku, slabin a ramen
EnGarde Leopard

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 


 

EnGarde Panther vesta
EnGarde Panther vesta je taktická policejní vesta, u které se snoubí maximální možná ochrana s pohyblivostí dosud nevídaného rozsahu. Samotná vesta chrání svého nositele na úrovni NIJ IIIA v oblasti hrudníku, zad a bočních částí trupu. Stupeň ochrany vesty může být zvýšen na stupeň odolnosti NIJ III nebo NIJ IV vložením příslušných balistických panelů. Panther má odnímatelnou ochranu ramen, šije a slabin. Zesílená dvěma panely balistické ochrany NIJ třídy IV směsi lisované keramiky a dyneemy o rozměrech 25,4 x 30,48 cm chrání také před protipancéřovými střelami do ráže 30-06 Springfield, tedy i před průbojnými střelami z útočných pušek ráže .223 (G-36, M-16, M-4, AR-15, Sig 550, atd.), 7.62x39 (Kalašnikov, Saiga, Sa vz. 58) a 308 Win (G-3, FN-FAL, M-14).
Na přání s vestou můžeme dodat snímatelné nápisy upevňované pomocí suchých zipů na vestu.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Nylon (240-320g/m2)
NIJ ochranná třída: IIIA+, III alebo IV        
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                          4.5 kg / 9.9 lbs (vesta, včetně ochrany šije/ramen + slabin)
   7.3 kg / 16.1 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ III
   10.1 kg / 22.3 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ IV
Barevné provedení: Námořnická modrá
Doplňky:                  Odnímatelná ochrana ramen a rozkroku
EnGarde Panther

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 


 

EnGarde Dragon vesta
EnGarde Dragon vesta je nejmodernějším provedením vojenské ochranné vesty. Vyráběná s nejvyšší možnou precizí z nejlepších na trhu dostupných materiálů dosahuje stupeň ochrany NIJ III nebo IV dle typu instalovaných panelů balistické ochrany. Vesta je velice kompaktní, odolná a robustní. Obsahuje snímatelnou ochranu ramen a šije.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Nylon (240-320g/m2)
NIJ ochranná třída: IIIA+, III nebo IV       
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                      4.5 kg / 9.9 lbs (vesta, včetně ochrany šije/ramen + slabin)
   7.3 kg / 16.1 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ III
   10.1 kg / 22.3 lbs s dvěma balistickými panely v NIJ IV
Barevné provedení: Středoevropská maskáčová/pouštní maskáčová
Doplňky:                  Odnímatelná ochrana ramen a rozkroku

 

 

EnGarde Dragon

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 

EnGarde Executive vesta
EnGarde Executive vesta je produktem výjimečné kvality a dizajnu určená lidem, kterých povolání vyžaduje reprezentativní vzhled. Tahle vesta je ideální volbou pro politiky, podnikatele a jejich bodygardy.
Vesta při hmotnosti jen 2,5 kg poskytuje nositeli optimální ochranu na úrovni NIJ třídy IIIA. EnGarde Executive vesta chrání nositele kontinuálně zepředu, zezadu jako i z boků. Povlečení vesty je zhotovené z jakostní bavlny.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Cotton twill
NIJ ochranná třída: IIIA+       
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                       2.5 kg / 5.5 lbs
Barevné provedení: Černá
  EnGarde Executive

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 

EnGarde Puma vesta
EnGarde Puma je balistická ochranná vesta určená pro příslušníky ozbrojených složek, zaměstnance SBS-ek, operátory společnosti kontraktorů a jiný bezpečnostní personál. Vesta zabezpečuje ochranu v rozsahu 360° a komfort nošení. Vesta je určená do těžkých podmínek a umožňuje nošení externího nákladu na její vnější straně.

Vesta je v zadní části opatřena robustním úchytem – takzvaným drag handle, umožňujícím v případě nutnosti jeho pomoci odtáhnut raněného bojovníka z oblasti bezprostředního ohrožení do bezpečí.  

Carrier vesty má v horní časti vnějších kapes suché zipy umožňující připnutí příplatkových identifikačních znaků nebo nápisů a to zepředu o rozměrech 10 cm x 30 cm a zezadu 5 cm x 10 cm. Vesta je standardně dodávaná s pěti externími úložnými kapsami: 1x pro vysílačku,  2x pro zásobníky, 1x pro zásahovou výbušku a 1 kapsu se zdrhovadlem.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) nebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál povlečení: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do těžkých podmínek)
NIJ ochranná třída: II+ nebo IIIA+                
Hmotnost (při velikosti vesty Medium):                                            1.9 kg / 4.2 lbs pro NIJ Level II+
   2.5 kg / 5.5 lbs pro NIJ Level IIIA+
Barevné provedení: Námořnická modrá


  EnGarde Puma

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

 

EnGarde PASGT přilba v NIJ Level IIIA
Pravděpodobně nejrozšířenější typ balistické ochrany hlavy, kterého počátky sahají hluboko do 20. století. Bitvami mnohokrát prověřená konstrukce nabízející velikou chráněnou plochu a chránící svého nositele před zraněními způsobenými zásahy projektily nebo fragmenty dělostřelecké či letecké munice. Je zavedená ve výstroji mnoha armádních i policejních útvarů celého světa.

Přilba vykazuje vysokou balistickou odolnost vůči zásahům projektilů, střepin a prohybům při zřetelně snížené zátěži krční páteře. PASGT poskytuje maximální ochranu proti zásahům kalibru .44 Magnum s hmotnosti střely 240 grainů o rychlosti 1400 stop za sekundu.

Popis
NIJ ochranná třída: IIIA
Hmotnost: 1.4 kg / 3.1 lbs
Barevné provedení: Námořnická modrá
Materiál: Kevlar


  EnGarde PASGT

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

EnGarde MICH přilba v NIJ Level IIIA
Využívajíc nejnovější technologie a poznatky z oblasti balistické ochrany vznikla přilba MICH, vyvinutá aby překonala doteď užívané balistické pokrývky hlavy včetně svého veleúspěšného předchůdce – přilbu PASGT. Ve srovnání s PASGT přilbou užívanou léta jako standard v americké armádě je MICH přilba výrazně lehčí a kompaktnější. Ochrana kolem uší je redukovaná, stejné jako zadní část přilby. Chybí lem přední části typický pro PASGT. Všechny tyhle úpravy umožňují lepší periferní vidění a širší zorné pole, zlepšují percepci sluchových vněmů nositele, komfort mířené střelby v lehu a v konečném důsledku poskytují doteď nepoznaný stupeň efektivity a komfortu operátora.
Dizajn přilby je navržen pro maximální možnou kompatibilitu s přístroji nočního vidění, ochranními brýlemi, prostředky individuální balistické, biologické a chemické ochrany (plynovými maskami) jednotlivce i širokým spektrem komunikačních prostředků (např. SFCTB Special Forces Communications System).
Přilba vykazuje vysokou balistickou odolnost vůči zásahům projektilů, střepin a prohybům při zřetelně snížené zátěži krční páteře. PASGT poskytuje maximální ochranu proti zásahům kalibru .44 Magnum s hmotnosti střely 240 grainů o rychlosti 1400 stop za sekundu. Přilby MICH disponují čtyřbodovým bradovým popruhem s integrovanou výstelkou (pad) záhlaví a Pad: 7 EVA pěnových výstelek s dvoudílným chráničem brady.

Popis:
NIJ ochranná třída: IIIA
Hmotnost: 1.3 kg / 2.9 lbs
Barevné provedení: Desert Tan (pouštní hnědá), Black (černá), Navy Blue (námořnická modrá).
Velikosti: Přilby jsou vyráběné ve dvou velikostech Medium a Large.

EnGarde MICH

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Klikněte pro informaci o ceně

EnGarde DYNEEMA® panel v NIJ III
Balistický panel EnGarde DYNEEMA® Level III je vyráběn z 100% DYNEEMY lisované technologiemi společnosti EnGarde. Panely jsou 3-dimenzionálně tvarované a odolávají mnohonásobným zásahům projektily i střepinami. Mají pozitivní vztlak, nakolik jejich měrná hmotnost je nižší jako měrná hmotnost vody, teda plují na vodě. Tento panel vyhovuje balistické NIJ normě v stupni III v kombinaci s balistickou vestou v ochranné třídě IIIA.

Specifikace:
Rozměry: 10" x 12" (25,4 cm x 30,48 cm)
Hmotnost: 1.25kg / 2.75 lbs
Hroubka: 1.9 cm / 0.76"EnGarde panel Level III

Klikněte pro informaci o ceně

 

EnGarde Aramid/Ceramic panel v NIJ IV
Balistický panel EnGarde Aramid/Ceramic panel v třídě odolnosti NIJ IV je kombinací DYNEEMY® a keramiky.  Panely jsou 3-dimenzionálně tvarované a odolávají zásahům střepinami a průbojnými projektily, až do kalibru 7,62x63 AP (30-06 Springfield Armor Piercing). Tento panel vyhovuje balistické NIJ normě stupně IV v kombinaci s balistickou vestou v ochranné třídě IIIA.

Specifikace:
Rozměry: 10" x 12" (25,4 cm x 30,48 cm)
Hmotnost: 2.8 kg / 6.15 lbs
Hroubka: 1.7 cm / 0.67"


EnGarde panel Level IV

Klikněte pro informaci o ceně